sĆwiczenia Qigong

Cwiczenia Qigong Warszawa


Qigong / Tai Chi wyrósł w kulturze chińskiej, jednak jest na tyle uniwersalny i praktyczny, że każdy – niezależnie od swoich uwarunkowań kulturowych i światopoglądowych – może z niego bardzo dużo czerpać. W aspekcie samoleczenia ćwiczenia Qigong stosuje się w celu poprawy stanu zdrowia.


Zalety ćwiczeń Qigong / Tai Chi

•  pozwalają uzyskać poprawę utraconej funkcji narządów ruchu
(przez utrwalone błędne nawyki – wzorce ruchu ciała)

•  zabezpieczają przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych
•  przeciwdziałają wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym w postaci ograniczeń ruchu
•  zabezpieczają i hamują deformacje stawów
• zapobiegają powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z braku ruchu lub nieprawidłowej aktywności ruchowej
•  zmniejszają dolegliwości bólowe kręgosłupa


Dlaczego warto zdecydować się na ćwiczenia Qigong / Tai Chi ?

 

Często problemy zdrowotne nie wynikają wyłącznie z braku ruchu, lecz z jego jakości. Kiedy mówimy o bezpiecznej, nieurazowej aktywności fizycznej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonywanych ćwiczeń. Prawidłowe posługiwanie się swoim ciałem prowadzi do lepszego funkcjonowania organizmu, eliminując wiele dolegliwości i bólów.

 

 

Gimnastyka Chińska gwarantuje nam uzyskanie oczekiwanych efektów.

•  zamawiasz ćwiczenia, wybierasz dogodny termin i godzinę – resztę pozostawiasz nam
•  ćwiczenia poprowadzi wykwalifikowany doświadczony instruktor Qigong/Tai Chi
- ponad 20 lat doświadczenia (GWARANCJA JAKOŚCI)

•  pamiętaj – Twoje zdrowie jest najważniejsze i tylko Ty możesz o nie zadbać!!!

Nie ma wątpliwości, że nasze emocje i myśli mają wpływ dobry, czy zły na nasze zdrowie. Nasze myśli mają podstawowe znaczenie w przypadku wyzdrowienia z powodu choroby lub złego stanu zdrowia w szczególności.


Jak będziesz ćwiczyć Qigong / Tai Chi?

Z uśmiechem na twarzy, niekrępującym stroju i sportowych butach. Z naszą pomocą już podczas pierwszych ćwiczeń odnajdziesz prawidłową pozycję dla swojego ciała. Poznasz relacje pomiędzy głową, szyją, kręgosłupem i nogami. Nauczysz się rozluźniać i otwierać zamknięte barki oraz klatkę piersiową (poprawisz oddech). Ustawisz prawidłowo miednicę (otworzysz biodra), zwiększając zakres ruchu. Subtelnie wyciągniesz ręce i tułów (wyrównasz napięcia obu stron ciała). Powoli zwiększysz ruchomość stawów i elastyczność mięśni (zapobiegniesz trwałym i bolesnym skróceniom oraz napięciom mięśni). Będziesz ćwiczyć częściowo w pozycjach statycznych, częściowo w formie płynnych, harmonijnych ruchów.

Nauczysz się Qigong / Tai Chi i poznasz zasady żebyś mógł sam ćwiczyć w domu.

 

Gimnastyka chińska Qigong / Tai Chi nie wyczerpuje energetycznie. Jest traktowana jako forma rehabilitacji przy niektórych schorzeniach czy dysfunkcjach organizmu, np. bólu stawów, kręgosłupa oraz koordynacji i motoryki ruchowej. Dzięki tym zaletom polecana jest wszystkim bez względu na wiek, również seniorom i niepełnosprawnym. Praktykując regularnie zachowasz lepsze zdrowie, poprawisz fizjologiczną wydolność organizmu, a także przyczynisz się do pozbycia tkanki tłuszczowej. Regularne, prawidłowo wykonywane rozciąganie zapobiega dolegliwościom w okolicach karku i barków, odcinka lędźwiowego, czyli całego kręgosłupa.


Ćwiczenia Qigong / Tai Chi pomagają  osobom:

  z bólami pleców i kręgosłupa
•  nieaktywnym fizycznie
•  nadpobudliwym
•  zapracowanym
•  z nerwicą
•  depresją itp.


Ćwicząc  z nami odczujesz nie tylko fizyczne zniesienie bólu ale rozluźnienie w ciele i umyśle, a proces zdrowienia nie dotyczyć będzie wyłącznie bolącego miejsca lecz całego organizmu. 

 

umów się na sesję »   ćwiczenia grupowe »   powrót do strony głównej »